Categories Lajme

U nxorr nga rrënojat pas 133 orësh, i riu në Turqi: Po luaja playstation kur ra tërmet, mbijetova duke…

Barish Kuzuxhuollu, që është nxjerrë nga rrënojat pas 133 orësh ngujim, ka thënë se ka mbijetuar duke konsumuar një litër pije të gazuar, që e kishte afër në momentin kur tërmeti goditi fuqishëm Turqinë të hënën.

Ndërtesa ku jetonte i riu turk ishte në mesin e dhjetëramijëra objekteve që u rrënuan si pasojë e tërmetit me epiqendër në Kahramanmarash. Deri tani janë konfirmuar mbi 25 mijë të vdekur.

Kuzuxhuollu, që është nxjerrë pas 133 orësh ngujim nga rrënojat në Besni, ka thënë se ishte duke luajtur “Sony PlayStation” kur ka ndodhur tërmeti.

Ai tani është në gjendje të mirë shëndetësore, ka shkruar “CNNTurk”.

“Kam mbijetuar duke pirë coca-cola”, ka thënë ai nga spitali, duke treguar që afër vetes ka pasur një litër pije, të cilën e ka konsumuar në periudhën e ngujimit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME