Categories Lajme

U plagos pas në një sherri në Elbasan, policia arreston 26-vjeçarin që tentoi të fshihte ngjarjen

Një sherr u shënua mbrëmjen e djeshme në Elbasan, ku mbeti i plagosur Kei Piu 26 vjeç. Sherri u shënua mes disa të rinjve të cilët u përplasën me sende të forta.

Në lidhje me ketë ngjarje është arrestuar 26-vjeçari që u plagos, pasi ka tentuar të fshehë ngjarjen dhe akuzohet për “‘veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Mësohet se Kei Piu ka deklaruar se është lënduar në ambientet e palestrës që ka në pronësi. Po kjop dëshmi hidhet poshtë nga policia, e cila ka pamje filmike nga lokali ku u shënua ngjarja.

I riu në fjalë nuk është një person i panjohur për policinë, pasi në 2020 i ka shpëtuar një atentati. Në 2020 Kei Piu teksa po drejtonte makinën e tij tip “Range Rover”, nga breshëria e plumbave  është plagosur në këmbë. Pas atentatit ai është marrë nga Patrulla e Policisë dhe është çuar në spital. Para policëve atë ohë ai dëshmoi se nuk e ka parë personin që e ka qëlluar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME