Categories Sport

U zhvillua ne Vlore Kampionati Mbarekombetar i Kickboxing 2022”

Kampionati Mbarekombetar i Kickboxing 2022” u zhvillua ne Vlore me 26-27 Nentor 2022 Nje sukses i ri i ekipit te kickbox-it FLAMURTARI (Fight Club Vlora) i cili ne bashkepunim me Federaten Shqiptare te Kick-Boxing sollen ne Vlore nje aktivitet sportiv te mireorganizuar mbarekombetare.

Sportistet shqiptar kudo ku jetonin u mblodhen ne Vlore ne kete aktivitet te perbashket te kickbox-it. Nje pjesemarrje e 130 sportisteve, 15 klubeve nga Shqiperia; Kosova; Maqedonia; Mali i Zi i bene festat me te bukura kete vit ne Vlore. Ekipi fitues i cmimit te madh prej 1000€ u shpall ekipi EPOS GYM me 9 vende te para per garuesit +15 vjec.

Hera e pare ne historine e sportit amator, kudo, qe vendoset nje cmim i tille nga federatat sportive, motivues per ekipet qe punojne me shume perkushtim.

Nje pune e shkelqyer e Presidentit te Federates Shqiptare te Kick-Boxing, z.Alban Alikaj, i cili edhe nje here tjeter po e con nje hap me shume drejt zhvillimit sportin e kickboxit ne Shqiperi drejt standarteve me te mira boterore. JEMI NJE KOMBJEMI NJE GJAK JEMI NJE

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Gjimshiti: Krenari dhe lumturi, e merituam kualifikimin ndaj Liverpoolit

Atalanta shkroi historinë përballë Liverpoolit. Skuadra e Gasperinit eliminuan skuadrën e Klopp, duke siguruar një…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME