Categories Lajme

Vasili për anëtarët socialistë të Komisionit Hetimor për PPP në Shëndetësi: Karagjozë dhe halabakë

Anëtari i Komisionit Hetimor për kontratat koncensionare në shëndetësi, Petrit Vasili, në konferencë për media pasi mazhoranca bojkotoi mbledhjen është shprehur se ka një tentativë nga ana e këtyre të fundit për të mbrojtur hajdutërinë. Vasil i ka cilësuar ‘karagjozë dhe halakë’ socialistët, teksa thotë në mbledhjen e së enjtes së kaluar vazhduan mbledhjen në orën 14:50, ndërkohë që në orën 13:00 kishin dhënë votën e tyre pro.

“Që të kuptoni sa e rëndë dhe sa qesharake është situate ku ndodhemi, këta zotërinj ditën e enjte të javës që shkoj, kërkojnë që të vazhdojë mbledhja 14:50 për të votuar pikat e rendit të ditës. Po këta kishin votuar që në orën 13:00 depozitojnë votën e tyre pro, në protokoll. Për të mbrojtur hajdutërinë janë kaq qesharak. Këta janë ‘karagjozë dhe halabakë’ që kanë ardhur këtu në këtë komision”, tha Vasili.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohen se kërkonin para nga biznesmenët duke u hequr si zyrtarë vendorë, arrestohen 2 persona/ Si funksiononte skema përmes “Signal”

Dy persona u arrestuan dhe një i tretë u shpall në kërkim, ndërsa akuzohen se…

LEXO ME SHUME