Categories Lajme

Vendimi, Skënderbeu mbërrin në Tuzin e shqiptarëve

Një vendim shumë i drejtë është marrë kohët e fundit dhe do ta ccojë bustin e heroit tonë kombëtar të ngrihet së shpejti në Zatrijepqe të komunës së Tuzit, jo larg kryeqytetit malazez të Podgoricës.

Busti do vihet përballë shkollës fillore që mban emrin e tij.

Lajmin e ka dhënë Nike Gjeloshaj, kryetar Alternativës Shqiptare, parti në Mal të Zi.

“Pas angazhimeve të shumta, duke filluar procedurat në komunën e Podgoricës, dokumentacioni u transferua në komunën e Tuzit. Kjo nismë ka marrë mbështetjen e shumicës në kuvendin komunal në Tuz,” ka shtuar z.Gjeloshaj./njekomb

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e biznesmenit Edmond Papa, Gjykata e Tiranës refuzon kërkesën e dy autorëve të dyshuar për gjykim të shkurtuar

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Andrew Bodes dhe Albano Velos,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sekuestrohen pasuri me vlerë 300 mijë euro në Tiranë! Ja kujt i përkasin

Një pasuri me vlerë 300 mijë euro është sekuestruar, pasi dyshohet se e kanë burimin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet për shpërdorim detyre, pezullohet efektivi në Vlorë

Pezullohet efektivi në Vlorë. Mësohet se nënkomisari me inicialet M.Q., akuzohet për shpërdorim detyre. “Agjencia…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

N*do në Durrës, turisti përfundon në Polici

Një turist është bërë lajm në Durrës dhe ka shqetësuar komunitetin. Me çantë pas shpine,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajduti vjedh çantat dhe paratë nga makina e turistit në Vlorë, arrestohet 36-vjeçari

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe…

LEXO ME SHUME