Categories Lajme

VIDEO/ Emocionuese: 22-vjeçarja takon prindërit e donatores së zemrës së saj

E lindur me një sëmundje të rrallë të zemrës, Katherine Schroeder-Herrmann iu nënshtrua më shumë se 20 ndërhyrjeve në zemër para se të festonte ditëlindjen e 22-të.

Rreh një vit më parë ajo gjeti një zemër dhe bëri transplant. Së fundmi në media është publikuar një video kur e reja takon prindërit e donatores së saj të zemrës, Desiree Burge.

Babai i donatores, Darrell Conner, shihet në video teksa përqafon përzemërsisht Katherine Schroeder-Herrmann, duke përcjellë emocione të forta.

Vajza e tij, Desiree Burge humbi jetën për shkaqe natyrale dhe zemra e saj iu transplantua Katerinës. Desiree ishte në gjendje të shpëtonte pesë jetë përmes dhurimit të organeve./m.j

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME