Categories Lajme

Video/ Policia i mësyn në ‘shtëpinë e barit’, i riu shqiptar tenton të arratiset

Bastisja nga policia e një shtëpie ku kultivohej kanabis në Oksford të Britanisë së Madhe, ka çuar pas hekurave një 21-vjeçar shqiptar.

Mediat në ishull raportojnë se Armond Lika ishte “fermeri” që u arrestua brenda fermës së kanabisit, e cila u zbulua në Blackbird Leys.

Policia mësyu në banesën ku ndodhej i riu shqiptar gjatë një operacioni mbarëkombëtar njëmujor ndaj bandave të organizuara që kultivojnë drogën e klasit B në Britani.

Në videon e postuar në llogarinë në X (ish-Twitter) të policisë së Luginës së Thames, tregon oficerët duke goditur derën kryesore të banesës me forcë, ndërsa Armond Lika shihet duke tentuar për t’u arratisur nga “shtëpia e barit”.

Të martën Gjykata e Kurorës në Oksford vendosi të dënoj Likën me 8 muaj burg, ndërsa prokurori bëri me dije se rreth 80 bimë u gjetën në shtëpinë e konvertuar në fermë kanabisi

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME