Categories Kulture

Viktor Tahiraj & friend’s Show” Të premten ju presim, data 10 Qershor, ora 20.00 në sallën e teatrit “Petro Marko”

Është nga show’t më të veçantë të karrierës së tij artistike ! Viktor Tahiraj & friend’s, apo ai dhe miqtë e tij, siç i pëlqen edhe vetë ta quaj të shqipëruar. Ku ai, po vetë, si në një ” One Man Show” , do të demostroj artin e tij në skenë duke kënduar, moderuar e aktruar për plot nëntëdhjetë minuta, si për të na gjezdisur mrekullisht në çdo etapë të kronologjisë së jetës së tij artistike.

Dhe jo më kot ai e quan: “udhëtimi artistik i jetës së tij…!” Padiskutim do të jetë nga mbrëmjet e veçanta të skenave tona artistike, realizuar me finesë e përkushtim nga stafi i teatrit “Petro Marko”, mbështetur nga Bashkia Vlorë, me skenar dhe libret Genc Demiraj, drejtues muzike Arben Zhezha, skenografi të Drini Shehut, konsulent Bebi Dobi, regji Roland Minga dhe drejtues artistik Sokol Toto.

Këtë të premte është lënë, datë 10 Qershor, ora 20.00 në sallën e teatrit “Petro Marko”, në një hyrje të lirë dhe festive për këtë sezon të bukur vere…!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Njihuni me “Sofrën e Zotit” guri që po çmend të huajt në Vlorë

“Guri me qiell” është atraksioni më i madh i natyrës në vendin tonë.Për nga mënyra…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Tirana, një qytet që lindi nga rastësia

Të  lindësh në kryeqytetin e çdo vendi natyrisht është privilegj i çdo qytetari të tij.…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Shkolla Tregtare Vlorë, detyrimi moral për vlonjatët

Nga Ergys Alushi Qyteti i Vlorës e ka detyrim moral, qytetar e historik të festojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Histori shqiptarësh me famë në historinë mbarë europiane

Nga Ndriçim Kulla Një komb që të ketë tagër për pavarësi politike, s’mjafton që të…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Sot 10 vite pa Vaçe Zelën, e bija: Pa ty bota është më e varfër

Vaçe Zela ndërron jetë 10 vite më parë, në moshën 75-vjeçare ndërsa njihej ndryshe si…

LEXO ME SHUME