Categories Lajme, Turizëm

Vlora është një ndër destinacionet e mrekullueshme turistike që Shqipëria ka

Vlora është një ndër destinacionet e mrekullueshme turistike që Shqipëria ka. Vendi ynë është një gur i çmuar, një destinacion unik relievi të thyer dhe që ofron gjithçka.

Në ditën botërore të turizmit, përfitoj nga rasti të përshëndes për mundin operatorët turistik të Shqipërisë dhe Jugut në veçanti.

Më shpresën që vitet e ardhshme të na gjejnë akoma më shumë në numër, më të kualifikuar dhe me më shumë turistë. Turizmi është e ardhmja e këtij vendi plot bereqet që është më i bukur nëse e duam dhe punojmë për të.

Kjo thirrje vlen për politikën pasi politikat për turizmin duhet të jenë më përfshirë, afatgjata dhe të qëndrueshme. Nga Vasil Bedini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME