Categories Lajme

Vranë me thikë në zemër rumunin, një shqiptar arrestohet në Londër/ Emri

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë së Londrës si i dyshuar për vrasjen e një 44 vjeçari rumun i identifikuar si  Stefan Stelian Moraru.

Bëhet fjalë për Armand Tafën, 39 vjeç.

Ngjarja për të cilën akuzohet ka ndodhur mëngjesin e 20 marsit në veri të Londrës.

Rumuni u godit me thikë në zemër Chandos Avenue, Barnet, duke gjetur vdekjen në vend.

Tafa është personi i dytë i akuzuar për vrasjen e rumunit sëbashku me Migen Emilova, 35 vjeç, që ishte kapur më herët.

Detektivët kanë arrestuar edhe dy persona të tjerë të dyshuar për ngjarjen, dy burra të moshës 46 dhe 29 vjeç, të cilët u liruan me kusht në pritje të hetimeve të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen shtëpinë në bazë përpunimi droge, arrestohen babë e bir

Babë e bir janë arrestuar në Lushnje pasi akuzohen se e kishin kthyer shtëpinë në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzoi babanë për përdhunim, 15-vjeçarja rezulton e virgjër! Avokati: Ja pse gënjeu

Ekspertiza mjeko ligjore ka zbuluar se 15-vjeçarja nga Kavaja, e cila më parë kallëzoi babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në një tokë djerrë, plagosen burrë e grua

Një aksident është regjistruar dje në fshatin Godolesh të Elbasanit. Një automjet tip “Volkswagen” ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Furtunë në Elbasan, breshëri dëmton disa automjete

Elbasani është përfshirë mesditën e kësaj të shtune nga reshje të dendura shiu dhe breshëri.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autoriteti Kombetar i Veterinarise dhe Mbrojtjes se Bimeve mes drejtuesve të katër Drejtorive Rajonale takim në Qytetin e Vlorës

“Kush janë problematikat që hasim çdo ditë në terren dhe zgjidhja e tyre”, ishte tema…

LEXO ME SHUME