Categories Lajme

Vrasja e Armend Xhikës në Britani/ Zbardhet dëshmia e autorit: Thikën e kisha për të frikësuar…

I dyshuari kryesor për vrasjen e Armend Xhika më 13 maj 2021 ne Britani, ka mohuar akuzat.

I dyshuari Mentor Selmani, 28 vjeç, pranoi se ishte armatosur me një thikë gjatë një përleshjeje të dhunshme në Burngreave, Sheffield, ku mbeti i vrarë Armend Xhika, 22 vjeç. Por, këmbënguli se e kishte marrë armën vetëm për të “frikësuar” njerëzit që po debatonin me shokun e tij Eljaso Cela dhe nuk goditi askënd.

Selmani, Marsid Senia dhe Mardov Dushku janë në gjyq për vrasjen e Xhikës në Sheffield Croën Court. Po ashtu ata akuzohen dhe për plagosjen e rëndë të tre shokëve të Xhikës, gjatë një konfrontimi midis dy grupeve të shqiptarëve në Earl Marshal Road.

Grupet e të rinjve organizuan një takim në Burngreave për të zgjidhur një konflikt për një akisdenet që ata ishin përfshirë në Rotetherham më 13 maj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME