Categories Lajme

Vritet me thikë 38-vjeçarja shqiptare në Itali

Në ngjarje shumë e rëndë është shënuar në Itali. Një grua me origjinë shqiptare është gjetur e vdekur pasditen e së mërkurës në banesën e saj në Scaldasole, një fshat në provincën e Pavias. Viktima quhet Anila Ruci. Siç raportojnë mediat italiane, 38-vjeçarja u vra me thikë në fyt.

Ajo jetonte prej rreth një viti banesën ku u gjet e vdekur. Me të jetonte edhe Osman Bilyhu, një i ri, të cilin gruaja ia kishte prezantuar fqinjëve dhe miqve si vëllain e vet. Edhe ai ka mbetur i plagosur, por është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Deri tani rrethanat e kësaj ngjarje janë misterioze.

Alarmin për ngjarjen fillimisht e ngriti estetistja e Rucit, pasi kjo e fundit kishte një takim.

“Kishte një takim në dyqan rreth orës 16:45. I dërgova një mesazh sepse kishte humbur edhe takimin e parë, duke e pyetur nëse donte të vinte edhe me gjysmë ore vonesë. Nuk mu përgjigj, nuk pa as mesazhin”, tha Marika Fama, drejtuesja e qendrës estetike.

“Patjetër që e njihja Anilën. Jetonte pak metra nga biznesi im dhe e shihja gjithmonë teksa dilte xhiro me qenin. Ajo kishte lënë një takim për sot që të premten e kaluar”, tha gruaja.

Estetistja ka treguar se Ruci kishte shkuar të banonte aty në muajin Qershor.

Vritet me thikë 38-vjeçarja shqiptare në Itali, dëshmitarja: Nuk e pa as mesazhin që...

“Ndërsa vëllai u bashkua me të në Tetor, pas verës. Por ai nuk flet italisht. E shikoja vetëm kur dilte nga shtëpia dhe ecte për të shkuar në lokal. Nuk e di nëse punonte”, ka treguar Fama.

Ajo ka treguar më tej se pasi Anila nuk i ka kthyer përgjigje ka shkuar në lokal për një kafe. Aty ka parë të vëllanë e viktimës i cili kërkonte ndihmë nga bashkatdhetarët e tij.

“Pashë të vëllain e saj, i cili kërkonte bashkatdhetarë pasi nuk di italisht, për të kërkuar ndihmë, por nuk e kuptova se çfarë po ndodhte dhe u ktheva në dyqan. Pastaj pashë ambulancën e ardhur të cilët morën vëllain ndërsa para apartamentit vendosën shirita”, tha ajo.

Estetistja ka thënë se vëllai nuk kishte shenja gjaku.

Vritet me thikë 38-vjeçarja shqiptare në Itali, dëshmitarja: Nuk e pa as mesazhin që...

Ai kishte veshur një këmishë gri, por nuk pashë asnjë shenjë të kuqe. Nuk di vërtetë se çfarë mund të ketë ndodhur”, tha ajo.

Shkaqet e kësaj ngjarje janë të paqarta. Tashmë i takon hetuesve të hedhin dritë për këtë ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME