Categories Sport

Ylber Ramadani në Serie A për 1 milionë euro?!

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani është pranë kalimit te Lecce në Serie A. 27-vjeçari është lidhur edhe më herët me një kalim në Itali, teksa eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio përforcon zërat për ish-lojtarin e Partizanit.

Ylber Ramadani në Serie A për 1 milionë euro?!Sipas tij, klubi nga Puglia është i gatshëm të ofrojë 1 milionë euro për të bërë të vetin mesfshorin e Aberdeen në Skoci. Ramadani ka kontratë me ekipin deri në verën e 2025 dhe skocezët nuk ulen nga pretendimet e tyre.

Pas javës negociatash, duket se Lecce ka rënë dakord për shumën. Pritet që Ramadani të bashkohet me një tjetër lojtar të Kombëtares, teksa edhe Kastriot Dermaku është pjesë e Lecces.

I dalë nga moshat e Ferizaj, Ramadani ka luajtur edhe me Prishtinën dhe Dritën në Kosovë, teksa spikati te Partizani gjatë sezonit 2016-17. Më pas karriera e mesfushorit vijoi te Vejle në Danimarkë dhe MTK Budapest në Hungari, para se në verën e 2022 të kalonte te Aberdeen në Skoci. Ramadani ka luajtur 27 ndeshje me Kombëtaren, duke shënuar edhe një gol.
Shqiptarja.com

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME