Categories Lajme

Zbulohet sms e Kryeministrit Rama për ministrin: O kafsh, kujdes me ato letrat!

Zbulohet një sms e kryeministrit Rama drejtuar ministrit Gjiknuri kur plasi skandali për tenderin e Unazës së Re për fitimin e një tenderi 18 milionë euro me forma e letra krejt fallso, të cilat i zbuloi në emisionin “Të Paekspozuarit” Ylli Rakipi, sipas Folshqip.al. Por ndërkohë protesta e studentëve po vlonte në Tiranë.

Nga shërbimet intelegjente perendimore janë kapur disa sms te kryeministrit që komunikon me ministrat dhe veçanërisht me ministrin Damian Gjiknuri, pas shpërthimit të skandalit dhe protestës. Siç shikoni edhe ne tekstin e sms-së vihet re fjalori i ashpër si dhe skema për përçarjen e protestës.

Lexoni sms-në dhe kuptoni vetë se si punon qeveria, edhe për përçarjen e protestës së studentëve:

Image

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME