Categories Lajme

Zhdukja misterioze e Martinajt, gazetari: Ka indicie shumë të forta që është gjallë!

Gjashtë muaj pas zhdukjes pa adresë të biznesmenit Ervis Martinaj, prokuroria e Posaçme SPAK, ka sekuestruar 34 pasuri që dyshohet se posedoheshin prej tij apo familjarëve.

Gazetari i Ora News Elton Qyno deklaroi në “Ora e Betit” se bëhet fjalë për pasuri të cilat Martinaj i kishte kamufluar përmes familjarëve apo rrjetit të tij shoqëror.

Gjykata ka vendosur sekuestro preventive e shtrirë më tepër te familjarët dhe rrethit shoqëror të Martinaj dhe jo pasuritë që ai i ka pasur në mënyrë të plotë. Janë pasuri që i ka kamufluar te persona të dytë apo të tretë. Ligji antimafia është vënë duke zbatuar një nga akuzat për të cilën Martinaj akuzohet nga SPAK që prej 17 majit 2021, akuzë që ka të bëjë me grupin e strukturuar kriminal. Jo më larg se dy javë raportuam për sekuestrim të pasurive të Florenc Çapaj“.

Qyno thotë se SPAK po e heton si një person të gjallë.

SPAK po e heton si një person që është gjallë dhe jo i vdekur. Ka indicie shumë të forta që është gjallë. Paralelisht prokuroria e Laçit e heton rastin e tij për zhdukje personi. Dy prokurori që hetojnë në linja të ndryshme.

Mbaroi ultimatumi 100 ditor i kryeministrit dhe nuk keni një version zyrtar për fatin e Ervis Martinaj“- thotë Qyno.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME