Categories Lajme

29 granata, 1.4 kg tritol, armë…. Policia italiane shtanget nga ajo çfarë i gjen çiftit shqiptar!

Policët e Skuadrës Fluturuese kanë arrestuar një 64-vjeçar, të cilit i janë gjetur armë dhe municione në shtëpi. Në mbrëmje u arrestua edhe bashkëshortja e tij 53-vjeçare, po ashtu me origjinë shqiptare. Sipas mediave italiane, në banesën e tyre, 29 granata; 1,4 kg TNT e ndarë në 7 pako; 37 siguresa për granata dore, etj.

Një pjesë e materialit të sekuestruar, në marrëveshje me organet e drejtësisë, u asgjësua menjëherë – në mënyrë të sigurt – në një gurore në provincë.

Një prej efektivëve italiane, u lëndua pasu bllokoi shqiptarin që kishte rrëmbyer një granatë teksa policët po hynin në shtëpinë e tij. Ai aktualisht është ende i shtruar në spital me traumë në gjoks, por jeta e tij nuk është në rrezik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME