Categories Lajme

Ukraina hedh në erë cisternën ruse në Krime, intensifikohet lufta me dronë

Pas sulmit me dronë nënujore ndaj bazës të marinës ruse, Ukraina ka ndërmarrë një tjetër aksion për të dëmtuar makinerinë e luftës së Putin.

Këtë herë, një dron i mbushur me eksploziv, ka pasur në objektiv një cisternë ruse karburanti, shumë pranë urës së Krimesë.

Shpërthimi ishte tepër i fuqishëm dhe shkaktoi dëme të mëdha, ndërkohë që nuk pati asnjë të lënduar.

“Cisterna ishte e mbushur me karburant, kështu që shpërthimi u pa nga larg”, deklaruan zyrtarët rusë në Krime.

Vasyl Malyuk, kreu i shërbimit të sigurisë të Ukrainës, nuk e konfirmoi drejtpërdrejt sulmin e fundit, por tha se çdo incident me anijet ruse ose në urën e Krimesë ishte një hap absolutisht logjik dhe efikas kundër armikut.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME