Categories Lajme

314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë

Si një nga prioritetet e qeverisë, punësimi në vend ka shënuar rritje ku vetëm në 4 ditë janë punësuar 314 persona.

Sipas statistikave nga Zyrat e Punës, rezulton se qarku i Durrësit ka numrin më të madh të të punësuarve falë zyrave të punës, me 85 persona.

Shifra për periudhën 3-6 dhjetor, të shpërndara sipas qarqeve të vendit;
Në qarkun e Beratit janë punësuar 17 persona, nga këta në bashkinë Berat 10 persona në Skrapar 7.

Në qarkun e Durrësit 85 persona nga këta në bashkinë Durrës 78, në Krujë 7. Në qarkun e Fierit 29 persona, në bashkinë Fier 16, në Lushnjë 12 dhe në Mallakastër 1.

Në qarkun e Korçës janë punësuar 16 persona, nga këta në Kolonjë 4, në Korçë 6 dhe në Pogradec 5, ndërsa në qarkun e Dibrës janë punësuar 17, nga këta në Bulqizë 13 persona dhe në Mat 4.

Në qarkun e Elbasanit janë punësuar 36 persona, në bashkinë Elbasan 29, Gramsh 5, Peqin 1, në Librazhd 1, në qarkun e Gjirokastrës 5, nga këta në bashkinë Gjirokastër 5, në Përmet 2, në Tepelenë 3.

Ndërsa në qarkun e Kukësit janë punësuar 12, në Has 3, Kukës 6 dhe Tropojë 3, në qarkun e Lezhës 16 gjithsej nga këta në Kurbin 5, Lezhë 7, në Mirditë 4. Në qarkun e Shkodrës 13 gjithsej nga këta në Malësinë e Madhe 2, në Pukë 1 dhe Shkodër 10.

Në qarkun e Tiranës janë punësuar 46 persona, nga këta 32 në Tiranë dhe 14 në Kavajë. Në Vlorë 22 gjithsej, në Delvinë 9, në Sarandë 5 dhe në Vlorë 8./atsh

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME