Categories Lajme

4 muaj e zhdukur/ Gjendet e pajetë në morg 22-vjeçarja, identifikohet nga tatuazhi me emrin e të birit!

Trupi i pajetë i Brisilda Nexhipi e humbur 4 muaj më parë është gjetur. Ajo ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor 14 shkurt  në zonën e Fllakës në Durrës. Identifikimi i saj, është bërë me anë të tatuazhit që kishte në dorë “Rafaelo”, emri i të birit. Nëna e mësoi live ‘Pa Gjurmë’ këtë lajm tronditës.

Nga sa mësohet e reja 22-vjeçare ka shkuar me shenja jete në spital dhe më pas ka ndërruar jetë, Trupi ka qëndruat për 52 ditë në morgun e qytetit të Durrësit i paidentifikuar. Ka qenë një mesazh që erdhi nga një qytetar në “Pa Gjurmë” që ndihmoi në identifikimin e saj.

Vajza, e njohur me pseudonimin “Coco” mbërriti në Shqipëri më 22 dhjetor të vitit 2022, gjurmët e fundit të së cilës u verifikuan nga sistemi TIMS.

Ajo u largua fillimisht nga Franca duke lënë djalin 5-vjeç dhe të emën, për të shkuar në fillim në Arezzo të Italisë e më pas të zbriste në aeroportin Rinasit. Komunikimi i saj i fundit me familjarët ishte në 21 nëntor, ora 17:47 minuta.

Nga ky moment nëna tentoi të lidhej me të bijën, për të cilën nuk po mundej të kuptonte dot nga fliste dhe ku ndodhej për momentin. Komunikimi në messenger ishte i vakët, thuajse pa asnjë informacion sqarues.

Mirëpo, Coco ndërkohë ishte aktive në Tik Tok. Videon e fundit të saj e postoi më 15:12.2022, datë në të cilën ajo nuk kishte mbërritur në Shqipëri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME