Categories Lajme

40 milion euro për 2.3 km rrugë, përgjigjet Rama

Pyetje të mëdha janë ngritur në publik në lidhje me kostot shumë të larta të projektit te Unaza e Re.

Gjatë emisionit në RTSH, Rama u pyet përse ky projekt i Unazës së re kushton 40 milion euro, ndërkohë që rruga në fjalë është evtëm 2.2 kilometra.

“Aty s’janë dy kilometra rrugë s’janë terital metrazh që sa do metra aq bën. Është një segment me vepra komplekse inxhinierike, mbikalimi ekzistues i mbushur me dhe te “Casa Italia” ka kushtuar 8.5 mln euro.

ARRSH që merr projektet që bën gjithë verifikimet bazohet te një manual, ky është vepër normale me buxhetin e shtetit jo me koncesion”, tha Rama.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME