Categories Lajme

40 milion euro për 2.3 km rrugë, përgjigjet Rama

Pyetje të mëdha janë ngritur në publik në lidhje me kostot shumë të larta të projektit te Unaza e Re.

Gjatë emisionit në RTSH, Rama u pyet përse ky projekt i Unazës së re kushton 40 milion euro, ndërkohë që rruga në fjalë është evtëm 2.2 kilometra.

“Aty s’janë dy kilometra rrugë s’janë terital metrazh që sa do metra aq bën. Është një segment me vepra komplekse inxhinierike, mbikalimi ekzistues i mbushur me dhe te “Casa Italia” ka kushtuar 8.5 mln euro.

ARRSH që merr projektet që bën gjithë verifikimet bazohet te një manual, ky është vepër normale me buxhetin e shtetit jo me koncesion”, tha Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME