Categories Lajme

68-vjeçari grek shfaqet i penduar: Kërkoj falje

68-vjeçari grek që vrau me çifte 39-vjeçarin shqiptar në Pire të Greqisë javën e kaluar, do të qëndrojë në paraburgim gjatë hetimeve.

Ky është vendimi që dha sot gjykata greke. 68-vjeçari, sipas mediave të Athinës, u shfaq i penduar për krimin që ka bërë.

“Jam penduar. Kërkoj sinqerisht falje, ishte gabimi më i madh i jetës time. Dhe për këtë duhet të dënohem”, ka deklaruar ai para hetuesve.

Por prokurori i çështjes ka kërkuar ekzaminimin e shëndetit mendor të 68-vjeçarit grek.

Ndërkohë, as avokatja dhe as i autori nuk kanë kërkuar lehtësim të masës së sigurisë dhe nuk kanë shfaqur pretendime lidhur me akuzën e ngritur ndaj tij.

Një sherr për parkimin i mori jetën 39-vjeçarit shqiptar në Pire. Ai u qëllua me çifte nga 68-vjeçari grek. Fqinjët e kanë cilësuar autorin si një person konfliktual edhe me banorë të tjerë të zonës

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME