Categories Lajme

Aksidentohet autobusi me targa shqiptare në Kroaci, një i vdekur dhe disa të plagosur (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kroaci rreth orës 23:40 të së shtunës. Një autobus me targa shqiptare është aksidentuar në një autostradë në kryqëzimin mes Brinje-s dhe Ogulin-it. Sipas mediave kroate një person ka ndërruar jetë ndërsa të paktën 7 të tjerë dyshohet se janë plagosur.

Aksidentohet autobusi me targa shqiptare në Kroaci, një i vdekur dhe disa të plagosur (FOTO)

Të plagosurit janë transportuar në spitalet në Ogulin dhe Karlovac. Mediat shkruajnë se dyshohet se viktima është një 58-vjeçar shqiptar, shoferi i autobusit. Për arsye të paqarta, shkruan Jutarnji, shoferi ka kthyer djathtas, ka goditur barrierën dhe më pas është përmbysur në anën e majtë.

Aksidentohet autobusi me targa shqiptare në Kroaci, një i vdekur dhe disa të plagosur (FOTO)

Sipas policisë kroate, në momentin e ngjarjes në autobus ishin 9 pasagjerë dhe shoferi. Siç raportojnë mediat, hetimet vijojnë ende për të zbuluar rrethanat e plota të ngjarjes. Si pasojë e këtij aksidenti është krijuar trafik në drejtimin për në Zagreb. Po ashtu, siç duket edhe nga fotot në zonë ka reshje të mëdha dëbore.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME