Categories Lajme

Arrestohen dy shqiptarët e arratisur nga burgu në Greqi. Ja ku fshiheshin

Autoritetet greke kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarët e arratisur nga burgu Koridhalo  në fillim të këtij muaji. Mësohet se dy shqiptarët e arratisurit ishin fshehur në bodrumin e një shtëpie në Mat, kur janë pikasur nga policia.

Lajmin e bën të ditur gazetari i Fax News në Greai Shpëtim Zinxhiria, i cili shprehet: “Sot janë arrestuar nga forcat e policisë dy shqiptarët me mbiemrin Pepa, të arratisur natën e vitit të ri 2019 nga burgu Koridalo, pasi kishin prere hekurat e qelisë në godinën G. Liria e tyre zgjati vetëm 12 ditë. Ata janë arrestuar në zonën Mati ne perfierinë e Athinës sëbashku me një grek si bashkëpunëtor i arratisjes”.

Mësohet se shqiptarët ishin të armatorur, por nuk kanë qëlluar ndaj policisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi ditor për SOT, e Hënë 22 Korrik 2024

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite me te mire se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTOT/ Pamjet e dëmeve të shkaktuara nga shpërthimi në Pogradec

Këto janë pamjet pas shpërthimit me lëndë plasëses në sheshpushimin e një pallati në Pogradec. Shpërthimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME