Categories Bota

Austri/ Humbasin jetën skiatorët nga orteku, një tjetër…

Tre skiatorë kanë humbur jetën dje dhe një rezulton i zhdukur, për shkak të një orteku pranë Lech, një lokalitet në perëndim të Austrisë, ka bërë me dije policia.

Trupat e tre viktimave (57, 36 dhe 32 vjeç) janë gjetur dje në mbrëmje, disa orë pas alarmit të lëshuar nga bashkëshortja e njërit prej tyre. Policia e Vorarlberg ka bërë me dije sot që kërkimet për skiatorin e katër gjerman, një djalë 28 vjeçar, janë ndërprerë për shkak të motit të keq dhe rrezikut nga orteqe të tjera. Me fatkeqësinë e djeshme shkon në 24 bilanci i të vdekurve nga moti i keq, i regjistruar që nga fillimi i muajit në Europë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME