Categories Sport

Bajernit i mjafton një pjesë loje për dominimin, mund rivalët direkt për titull dhe i bashkohet Borusias në krye të Bundesligës

Bajern Mynih i është përgjigjur sot të gjithë atyre që kishin dyshime se bavarezët do të mund të ishin përsëri konkurrues për titullin kampion në Bundesligë me një fitore bindëse 3-0 ndaj Union Berlin, një skuadër e cila ishte rivale direkte pasi kishte pikë të barabarta me bavarezët para këtij dueli.

Skuadra e Julian Nagelsman dominoi plotësisht ndeshjen dhe me një pjesë të parë mbresëlënëse vulosi shpejt fatin e saj. Çupo-Moting i dha avantazhin skuadrës e kjo ia bëri më të thjeshtë bavarezëve që të gjenin hapësira në prapavijën mike. Koman shënoi golin e 2-0 dhe në shtesën e pjesës së parë, ishte Musiala ai që çoi në 3-0 rezultatin e ndeshjes.

Më pas, Bajern administroi gjithçka mirë dhe me lehtësi, aq sa edhe Nagelsman kishte mundësinë të hidhte në fushë edhe Sadio Mane, të kthyer pas dëmtimit të gjatë. Kjo fitore i jep mundësinë Bajernit që të bashkohet me Borusia Dortmund në vendin e parë në renditjen e Bundesligës.

BAJERN MYNIH 3-0 UNION BERLIN

31’ Çupo-Moting, 40′ Koman, 45’+1′ Musiala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME