Categories Lajme

Banorët bllokojnë autostradën Durrës-Rrogozhinë dhe hyrjen në Shkodër / Video

Banorët e Shkodrës dhe Kavajës janë ngritur këtë pasdite në protestë, ndërsa deri më tani raportohet se janë duke protestuar për çmimin e lartë të naftës, çmimet e ushqimeve, etj, siç shprehen banorët.

Sakaq banorët e Shkodrës kanë bllokuar rrugën hyrëse për në qytet, ndërsa dëgjohen thirrje si “Poshtë Edi Rama”, “Poshtë komunistat”, “Qeveri e hajnave”.

Nga ana tjetër edhe Banorët e Lezhës janë ngritur në protestë.

Ndërkohë edhe në Kavajë protestuesit kanë bllokuar autostradën Durrës-Rrogozhinë. Protestuesit me automjetet e tyre kanë ndaluar në autostradë duke bllokuar rrugën, ndërsa shprehen se janë në mbështetje të studenteve dhe po ashtu protestojnë për çmimin e naftës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

46-vjeçari gjendet i pajetë nga familjarët para banesës së tij, ja çfarë dyshohet

Një 46-vjeçar është gjendur i pajetë nga familjarët para banesës së tij në fshatin Selcë e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, SPAK mbyll hetimet për gjashtë të pandehurit, dërgon për gjykim dosjen

SPAK ka përfunduar hetimet për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, ku vdiq shoferi i tij…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do të blihet me 92.1 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video- Vlorë/ Vihet në pranga 39-vjeçari, goditet një tjetër rast i mbajtjes së armëve, pa leje

Vlorë/Në zbatim të masave të planit operacional “Sundimi i ligjit”, goditet një tjetër rast i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Humb drejtimin e mjetit dhe përfundon në një banesë private, arrestohet shoferi

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e…

LEXO ME SHUME