Categories Lajme

Banorët tek ‘Unaza e Re’ sërish në protestë: Po na prishin banesat dhe bizneset

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish gjatë ditës së sotme në protestë duke bllokuar kalimin e makinave në rrugë pasi protestojnë pas projektit qeveritar për tu prishur atyre godinat e banimit dhe biznesent.

Banorët e kësaj zone deklarojnë se nuk kanë marrë asnjë shkresë nga autoritetet për prishjet.

Ndërkohë që edhe ditën e djeshme me qindra qytetarë kanë dalë në protestë tek Unaza e Re, për të ndalur prishjen e shtëpive dhe banesave të tyre për interes të oligarkëve të Edi Ramës, siç janë shprehur ata.

Sipas protestuesve, projekti ka ndryshuar duke bërë që përpos autostradës nga Pallati me Shigjeta tek Sheshi Shqiponja, të ndërtohet edhe një rrugë dytësore paralele. Ata thanë se janë 270 objekte që janë njoftuar se do të shemben.

Unaza e Re është një rrugë e njohur tregtare ku prej 3 dekadash zhvillojnë veprimtarinë biznese në fushën e ndërtimit e të hidrosanitareve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME