Categories Lajme

Policia i la në mëshirë të fatit, flasin peshkatarët që i shpëtuan rastësisht mbytjes: U fundosëm, telefonat nuk na punonin

Katër peshkatarët që i shpëtuan fare rastësisht vdekjes mëngjesin e sotëm në Sazan, sapo kanë dalë nga Drejtoria e Policisë së Vlorës.

Peshkatarët kanë zbuluar momentet e tmerrit që i dashur të përballojnë në mes të detit të hapur, ndërkohë që peshkarexha e tyre po fundosej.

Peshkatarët kanë zbuluar se pavarësisht se kanë dhënë kordinatat e sakta, të vendodhjes së tyre, policia dhe asnjë mjet shpëtimi nuk është shfaqur duke i lënë në mëshirë të fatit.

“Kemi kërkuar ndihmë që në orën 11 e 30 të natës së djeshme.  Na thanë që do dërgojme mjetet për ndihmë, priten në det. Peshkarexha u fundos për pak minuta. Kemi ndenjur disa orë në ujë. Asnjë mjet i policisë nuk ka ardhur. Vetëm trageti na ndihmoi. Në orën 6.

Per fat gjetëm një salvagente, policise i kemi dhënë  kordinatat sapo pamë që në peshkarexh kishte hyrë ujë. Më pas u fundosëm, telefonat sna punonin më”, u shprehën.

Kujtojmë që katër peshkatarët K.K, 65 vjeç, M.N, 54 vjeç, E.N, 20 vjeç dhe  M.J, 19 vjeç u shpëtuan nga trageti i linjës Vlorë-Brindisi, pas 4 orëve pritjeje në det. Peshkatarët kanë arritur të shpëtojnë falë ndërhyrjes së punonjësve të tragetit, të cilët i kanë marrë menjëherë në bord.

Policia menjëherë pas ngjarjes njoftoi se Rojet Bregdetare dhe të Delta Force, nën orientimin e QNOD Durrës kishin nisur kërkimet e tyre në zonën detare përreth, por nuk u bë e mundur gjetja e tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME