Categories Lajme

Bashkia e Tiranës, STOP licencat e stripclub-eve

Në mbledhjen e saj të fundit, Këshilli Bashkiak i Tiranës morri edhe vendim në favor të “moralit të shëndoshë”. Nga data 1 Mars e vitit që vjen, në kryeqytetin shqiptarë nuk do të lejohen më bizneset e klubeve të natës të njohura si stripclub. Propozim ka ardhur nga vetë kryetari i bashkisë  Erion Veliaj dhe është pranuar njëzëri nga Këshilli Bashkiak, i cili njëkohësisht vendosi që këto aktivitete të zhvendosen në periferi apo zona të caktuara.

Gjithashtu mësohet se duke filluar që nga viti 2019, licencën për këto aktivitete, do ta japë vetëm bashkia e Tiranës.

Erion Veliaj gjatë debatit për këtë çështje deklaroi, se ai dëshiron që të rinjtë të mos i shohë në stripclub-e por larg veseve të tilla, ndaj dhe në projektbuxhetin e vitit të ardhshëm ka programuar edhe emërtimin e një biblioteke të qytetit me emrin “Hamit Beqja”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME