Categories Sport

Basketboll/Ekipi vlonjat ,një nga nisjet më të dobëta të kampionatit në këto vitet e fundit

Tre humbje te rregjistruar ne kampionat,Flamurtari ne basketboll per femra,kampion ne fuqi, ne nisjen me te dobet te sezonit ne 10 vitet e fundit.

Traineri i i Flamurtarit Viron Toska e pranon se kjo nuk eshte nisja e kampionatit qe pritej,ajo cfare ndodh aktualisht nuk mendohej,por sipas Toskes jane nje sere faktoresh qe kane ndikuar, duke nisur nga vete skuadra dhe pastaj faktoret kunder qe kane ndikuar negativisht tek skuadra.

Nje prej tyre edhe fakti se tashme FSHB po vepron me dy standarte,duke e lidhur gjithcka me favorizimin e hapur ndaj skuadres se re te Tiranes,nen drejtimin e Mirza Alibegajt,nje skuader qe ka mbeshtetje nga FSHB,ku edhe punon edhe vete motra e traineres ,Edra Alibegaj.

Nisja e dobet natyrisht qe duhet pare fillimisht tek skuadra sipas Toskes,por edhe gjykimi ka nje tjeter ane te medaljes,referuar ndeshjeve kur luan Flamurtari. Toska i referohet humbjes me Vllaznine ne Shkoder,ne nje ndeshje ,ku nje prej lojtareve te skuadres vlonjate deshironte te mos hynte serish ne parket. Toska ka theksuar se Flamurtari ka gabimet e veta,por gjyqtaret kane ndikuar padyshim.

E megjithate Toska konfirmon se objektivi mbetet titulli,ose te tre trofete e sezonit. Flamurtari sipas tij do te perforcohet serish,ndersa pretendent per titull sipas tij do te jene Flamurtrai dhe Tirana qe drejtohet nga Erald Borova,skuader qe fitoi pak dite me pare po ndaj Flamurtarit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME