Categories Lajme

Bie çmimi i naftës në bursë, rritet në Shqipëri nga taksat e Rilindjes

Ajo që po ndodh me çmimin e naftës në Shqipëri është vërtetë paradoks, pasi në vendin tonë çmimi rritet ndërsa në bursë po ulet.

Është gazetari Dritan Kaba, i cili ka denoncuar abuzimin me çmimin e naftës në Shqipëri.

Ja postimi i Kabës:

BIE ÇMIMI I NAFTES NE BURSE, RRITET NE SHQIPERI NGA TAKSAT E RILINDJES!

Ne bote çmimi i naftes bie ne 50 dollare per fuçi, nga 82 qe ishte.

Ne Shqiperi fatkeqesisht vetem rritet nga taksat e Rilindjes.

Parate i mbledhin nga qytetaret per te shperblyer oligarket.

Per PPP vrastare dhe korruptive. Rruget e dhena me koncension ku vlera e ndertimit te tyre shkon deri ne 5 here me shtrenjte se normalisht.

Per demshperblimet e kontratave korruptive si ai i Check up, per te demshperblyer kontraten e rruges se Kombit. Per te paguar interesat e koncensionareve te babezitur.

Per te paguar nje projekt si ai i Unazes se Re, 40 milion euro, ku me lire i bie ta shtrosh me ar se me asfalt. Dhe per qytetaret e pronat e tyre nuk ka demshperblim!

Ky eshte realiteti qe ofron Rilindja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME