Categories Lajme

Bien temperaturat, shtohen reshjet e shiut, si parashikohet të jetë moti për sot

Shqipëria do të jetë nën pushtetin e një moti me reshje të shumta shiu dhe temperature më të ulëta. Moti parashikohet me vranësira si dhe intervale kthjellimesh, kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Reshjet e shiut do të nisin që në mëngjes dhe do të jenë prezente gjatë gjithë 24-orëshit me intensitet mesatar e lokalisht të lartë. Në orët e mbrëmjes reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

Era do të jetë nga veriperëndimi  me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet të jetë i forcës 1-2 ballë.

në zona malore 5 deri 14°C

në zona e ulëta 7 deri 20 °C

në zona bregdetare 10 deri 19 °C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME