Categories Politike

Dashamir Shehi: Nëse pranon Basha, garoj përballë Veliajt në Tiranë

Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi nuk e ka përjashtuar mundësinë e kandidimit të tij përballë kryebashkiakut Erion Veliaj, në zgjedhjet për pushtetin lokal vitin e ardhshëm.

I ftuar në Report TV, Shehi tha se nëse Basha do ta propozonte emrin e tij, ai do ta pranonte kandidimin dhe madje, do të bënte më shumë se Veliaj.

“Do ta gjykojmë kur t’i vijë koha. Do e flasim. Jo. Unë nuk e përjashtoj. Unë gjykoj se bashkia e Tiranës ka funksion politik, për hir të eksperiencës do t’i bëja më mirë punët. A do e shtyjmë Ramën tutje? Po. Për këtë arsye do e pranoja.

Halim Kosova ishte burrë i mirë, por kandidatura duhet të jetë politike. PD ka vënë personazhe të pavlera ndaj ka humbur. Janë zgjedhje politike. Kaq. Personazhi më i rëndësishëm politik duhet të ishte sot. Vumë një burrë të mirë, por na duhet një politikan. Nëse Basha do të bëjë politikë duhet të merret me personazhe politikë. Megjithatë kjo është premature, s’ka rëndësi fare.

Do jepja një këshillë që Basha. S’ka nevojë ta zgjedhin seksionet kryetarin, mjaftojnë disa sondazhe. Basha bazohet tek sondazhet, që prej 10 vitesh. Nuk përjashtoj asnjë mundësi që i jep shans këtij vendi të shtyjë jashtë regjimin e Edi Ramës.

Pse është më i fortë Veliaj? Unë them se ky është personazh negativ, më negativi. Sa ka ai jetë, unë i kam punë. Ai është nxënës, s’ka çfarë më mëson” – tha Shehi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Meta akuzon policinë për dhunimin e protestuesve të 20 Shkurtit

Pak më parë, kryetari i Partisë së Lirisë,Ilir Meta, zhvilloi një konferencë për shtyp duke…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Marrëveshja për migrantët, Rama: Shqipëria qëndron bashkë me Italinë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pas ratifikimit nga Parlamenti të protokollit me qeverinë italiane,…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

KQZ ndan fondet për partitë politike për vitin 2024, sa para merr PS dhe PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka ndarë sot fondet e vitit 2024 për Partitë politike. Në…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Balluku hap TikTok dhe ‘falënderon’ gjobëvënësit: Më ndiqni se do të hedh video pikante

Belinda Balluku ka hapur një llogari të saj në rrjetin social TikTok. Në një reagim…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Rama: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, interes strategjik i SHBA-së

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në konferencën me sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken vlerësoi…

LEXO ME SHUME