Categories Lajme

Detaje\ Taulant Malaj nga Selenica rrëfen si vrau vajzën e tij dhe italianin! Djali 5-vjeçar u fsheh …!

Xhelozia ishte shkaku i masakrës në familjen shqiptare në Itali, ku Taulant Malaj vrau vajzën e tij 16-vjeçare, e cila tentoi të mbronte nënën e saj nga agresioni i të atit.

45-vjeçari masakroi me thikë edhe shtetasin italian, Massimo De Santis me të cilin dyshonte se e tradhtonte gruaja e tij.

Shqiptari ka rrëfyer versionin e tij të ngjarjes përpara hetuesve italianë.

“Gruaja ime pranoi se kishte një lidhje me Massimo. Ajo më kërkoi falje për këtë lidhje jashtëmartesore, por unë doja të ndahesha”, ka deklaruar ai.

Sipas tij, ditët e fundit kanë pasur debate në familje pikërisht për tradhtinë e dyshuar.

Ai tha se i kishte kërkuar bashkëshortes që të ndaheshin, por kjo e fundit e kishte bindur që të qëndronte në shtëpi.

Malaj deklaroi se e kishte gjetur disa herë gruan në katin e tretë të pallatit, ku edhe banonte 51-vjeçari.

Por çfarë ndodhi në orët e para të mëngjesit të së dielës?

Ai ka rrëfyer se ishte në shtrat me bashkëshorten dhe ajo nisi të bisedonte me dikë në telefon.

45-vjeçari ka kontrolluar telefonin e saj dhe ka zbuluar se po shkëmbente mesazhe me fqinjinin e tyre, Massimo.

Më pas doli nga shtëpia dhe priti italianin të kthehej nga lokali në banesën e tij.

Sapo, 51-vjeçari hyri në shtëpi, Taulant Malaj tha se e goditi me thikë për vdekje.

Ai i tha hetuesve se pasi masakroi Massimo u rikthye në banesën e tij dhe filloi të godiste me thikë gruan e më pas vajzën, që tentoi të mbronte nënën e saj.

“Në atë moment i verbuar nga inati, ai nuk e kuptoi që ishte përballë vajzës dhe filloi ta godiste me thikë”, thanë avokatët.

Ndërkohë Taulant Malaj nisi të kërkoi edhe djalin e tij të vogël për ta vrarë, por 5-vjeçari shpëtoi pasi ishte fshehur pas divanit të cilin e gjeti policia të frikësuar…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME