Categories Lajme

Dhunimi i kushërinjve Maja, administratori i gurores në Borizanë: U bëj ftesë të ulemi në diskutime

Pas dhunës barbare të ushtruar ndaj 2 kushërinjve Maja nga fisi Rraja për guroren në Borizanë, administratori i kësaj guroreje, Alfred Karaj, u ka bërë ftesë banorëve të Borizanës dhe fisit Maja që të ulen dhe të diskutojnë për të zgjidhur këtë situatë.

Kjo ftesë është bërë nga stadio e emisionit Uniko nga Spartak Koka në Klan Plus, ku Alfred Karaj ka qenë i ftuar.

Ai thotë se do ta mbyllë guroren nëse provohet që dëmtimet e banesave në fshatin Borizanë janë bërë nga shpërthimet në gurore.

Spartak Koka: Si mund të gjejmë një zgjidhje ku kemi 2 të plagosur rëndë?

Alfred Karaj: Kjo histori sipas meje zgjidhet me të ulemi, jam i gatshëm, bëj ftesë të përballemi me ta me diskutime me gjithçka.

Spartak Koka: Me gjuhë mirëkuptimi apo jo?

Alfred Karaj: Me gjuhë mirëkuptimi. Të ulemi të diskutojmë. Nëse unë dal fajtor u kërkoj falje publike edhe shoh punët e mia. Në gurore nuk shkoj më atje, gurorja le të mbyllet. Po s’e mbylli shteti e mbyll unë. Sepse nuk jemi që të pasurohemi neve edhe fshatit t’i shemben shtëpitë. Jo, shtëpia është e shenjtë. Nëse shemb shtëpinë e dikujt, do të shembet e jotja nesër. Nuk jam për atë, kurrë. Nuk ndodh, me mua nuk ndodh.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME