Categories Lajme

Dibra mbushet nga plehrat, banori ther lopën në borë (Video)

Situatë e pazakontë në qarkun e Dibrës për shkak të motit të ftohtë dhe dëborës që ka pushtuar rrugët dhe ka bllokuar disa fshatra. Por ajo që e bën më të pazakontë situatën është prania e plehrave. Mjetet e pastrimit nuk kanë mundur të kryejnë detyrën dhe mbeturinat janë përhapur në të gjithë lagjet e Peshkopisë. Gazetari Enver Doçi ka siguruar imazhet e kësaj situate për “BalkanWeb”.

Ndërkohë një banor i Çidhnës së Njësisë Administrative Arras në pamundësi për dërgimin e lopës drejt thertoreve të qytetit të Lezhës, sipas urdhrit të AKU-së, është detyruar ta therë atë në mes të rrugës, në borë. Gazetari Doçi raportoi për “BalkanWeb” se banori duhet ta dërgonte në thertore sipas marrëveshjes, por për shkak të rrugëve të bllokuara nuk ka mundur ta transportojë. Ai nuk ka pasur as bazë ushqimore dhe është detyruar ta therë në mes të borës.

foto galeri

foto galeri

Lopa Ne Bore

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME