Categories Lifestyle

Mësoni përse femrat i dashurojnë më shumë meshkujt e martuar

Ekzistojnë shumë arsye pse burrat mashtrojnë të dashurat dhe gratë e tyre dhe po aq shumë arsye pse dikush tërhiqet nga një burrë i martuar.

Dilemë e madhe, që ende nuk ka një përgjigje të saktë. Mesa duket ekzistojnë disa arsye:

  1. Gruaja e tij nuk do e marrë vesh dhe nuk do lëndohet

Kjo nuk është aspak e vërtetë. E vërteta del në shesh dhe ajo një ditë do e mësojë që burri i saj e tradhton me një femër tjetër. Mos e mendoni këtë gjë, duke e pasur në këtë mënyrë ndërgjegjen e pastër.

  1. Duket i plotësuar si mashkull

Femrat e dëshirojnë një mashkull që është i kompletuar, por një ndryshim, i martuar me dikë. Pra, kurioziteti që ato kanë për këtë mashkull që një femër tjetër e ka, i bën ato të lidhen me një burrë të martuar.

  1. Fillon me pasion

Kur një njeri i martuar ka lidhje jashtëmartesore, ai merr një rrezik të madh, që ai e dëshiron shumë. Koha e tij me të, zbulon një angazhim shumë më të thellë.  Shumica e burrave të  martuar pohojnë se fillimisht janë shumë të kujdesshëm që të mos përfshihen shumë në këtë lidhje, në mënyrë që mos të shkatërrojnë familjen e tyre

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lifestyle

Si të jetoni më gjatë, ja çfarë është regjimi ushqimor nordik

Regjimi ushqimor Nordik është një mënyrë e të ushqyerit që fokusohet në produktet lokale të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Lifestyle

Mirëqenia, sa shpenzojnë shqiptarët në vit? Rreth 460 dollarë për frymë

Instituti i Mirëqenies Globale (Global Wellness Institute), i cili njihet si burimi kryesor për kërkime…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Harrojeni çajin me mjaltë, ka një tjetër zgjidhje për dhimbjen e fytit

Keni dhimbje fyti? Në vend që të merrni ibrikun dhe të përgatisni një çaj me…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Obeziteti në rritje edhe te fëmijët në Shqipëri

Pak ditë më parë, një studim i Lancet dhe OBSH tregoi se më shumë se…

LEXO ME SHUME
Categories Lifestyle

Ja pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni

Kur blini rroba të reja, sigurohuni që fillimisht t’i lani ato mirë, sepse kimikatet e…

LEXO ME SHUME