Categories Lajme

Dita e 44-ët/ Banorët te Astiri bllokojnë rrugën

Ka nisur protesta te “Unaza e Re” në ditën e 44-ët. Edhe sot banorët kanë bllokuar rrugën në të dyja anët duke shkaktuar kaos dhe trafik kilometrik për automjetet. “O Edvin diarre, këtu i thonë Unaza e Re”,”Qeveri hajdute”, “Edvin hajdut, kazan, legen”, “E duam Shqipërinë, pa Edi Ramë”, këto ishin disa nga thirrjet e protestuesve.

Banorët e “Astirit” kundërshtojnë shembjen e banesave të cilat preken nga projekti i zgjerimit të “Unazës së Madhe”. Protesta e mbështetur edhe nga Partia Demokratike, vijon edhe pse IMT ka shembur dhjetëra objekte pa leje të cilat janë liruar nga vetë banorët, të cilët kanë përfituar nga bonusi i qirasë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME