Categories Lajme

Djali i vetëm i dëshmorit, mbron sot shtetin e Kosovës

Burim Kastrati, djali i vetëm i dëshmorit Besnik Kastrati, është sot polic dhe mbron pëllëmbë më pëllëmbë shtetin e Kosovës. Foto e tij me uniformën policore dhe armën në krah, ka ngritur peshë zemrat e shqiptarëve në rrjetet sociale.

Burimi është djalë i vetëm i familjes Kastrati dhe është rritur jetim që në moshën 3 vjeçare, pasi i ati ra dëshmorë në luftën e Kosovës. Sot, djali i dëshmorit ka marrë armën dhe shërben me patrullat policore në veri të vendit, aty ku situata prej ditësh është e tensionuar.

Newsbomb.al mëson se Burim Kastrati është dhe nipi i humanistit të madh Halil Kastrati. Mijëra familje në Kosovë, Shqipëri dhe troje kanë përfituar nga bamirësia e tij, me shtëpi të reja e ndihma të tjera. Halil Kastrati është vëllai i dëshmorit Besnik Kastrati dhe xhaxhi i Burimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME