Categories Teknologji

Doni të fshini Instagram? Ja si të shkarkoni fotot tuaja

Pas mësuam se Facebook kishte ndarë informacionet tona personale me kompani të tjera si Microsoft dhe Amazon, shumë prej nesh filluan të konsideronin largimin nga rrjeti social dhe aplikacionet e tjera të kompanisë si WhatsApp dhe Instagram. Nëse fshini Instagramin, fotot tuaja ikin së bashku me të. Përpara se ta bëni këtë gjë së pari duhet të krijoni një kopje rezervë të fotove dhe ti ruani edhe nëse keni menduar largimin e tij.

Ja se çfarë duhet të bëni:

Së pari aplikacionin dhe klikoni profilin në cepin e djathtë poshtë. Sapo profili të hapet klikoni butonin e menunë në tre vije horizontale në cepin e djathtë lart dhe përzgjidhni “Settings”. Në menunë e re që hapet do të gjeni opsionin “Data Download.” Klikojeni dhe më pas shtypni butonin “Request Download.” Shkarkimi do të nisë automatikisht. Instagram do tu lajmërojë me e-mail kur foto të jenë gati dhe të nisë një link për shkarkimin e tyre, njofton PCW. Procesi merr deri në 48 orë dhe pasi të ketë përfunduar mund të procedoni me fshirjen e llogarisë plotësisht.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME