Categories Sport

Dy gola në sekondat e fundit të derbit, por nuk ka fitues mes Romës dhe Milanit në Olimpico

Roma dhe Milani kanë barazuar 1-1 në Olimpico, në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së 32-të në Serie A.

Ndeshjen më mirë e nisën Giallorossët, që kishin iniciativën, mirëpo u mungoi efikasiteti.

Por, pas 15 minutash lojë, Marash Kumbulla pësoi lëndim dhe Jose Mourinho u detyrua ta zëvendësonte lojtarin shqiptar me Edoardo Bove.

Rastin e parë serioz e pati Lorenzo Pellegrini në minutën e 34-të, por goditja e tij u bllokua një bashkëlojtar i tij.

Milani më pas filloi të këndellje, ndërsa portat vazhduan të mbeteshin të paprekura pa ndonjë pritje të madhe nga të dy portierët.

Rossonerët i filluan më mirë 45 minutat e dytë, derisa rrezikuan nëpërmjet Alexis Saelemaekers (60’), por goditja e tij shkoi mbi portë.

Në një stadium të stërmbushur me afro 65 mijë tifozë, duhej të kishte gol dhe befasisht u shënuan dy në sekondat e fundit të ndeshjes.

Zaki Celik asistoi te Tammy Abraham në minutën e 90+4-të, duke shpërthyer kështu festa në Olimpico.

Mirëpo, Milani i barazoi shifrat në 1-1 me golin e Saelemaekers (90+5′), duke bërë që në fund të ndaheshin pikët.

Pas javës së 32-të, Milani vazhdon të jetë në vendin e katër me 57 pikë, po aq sa ka edhe Roma në të pestin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME