Categories Lajme

Dyshohet se vrau 41-vjeçarin, momenti kur autori largohet me “Benz-in” luksoz

Janë siguruar fotot e makinës me të cilën autori i dyshuar A.G., i cili ekzekutoi shtetasin, Elton Javori në lagjen “16 Prilli” në Fier, paraditen e sotme është larguar nga vendi i ngjarës.

Makina është tip Benz “E class coupe” me targa shqiptare me ngjyrë të errët.

Nuk dihen ende arsyet e konfliktit mes tij dhe viktimës që çuan drejt këtij krimi të rëndë.

41-vjeçari u ekzekutua rreth orës 11:00 paradites së sotme në lagjen “16 prilli”, rreth 100 metra larg banesës se Elton Javori.

Viktima u qëllua me dy plumba në bark sapo zbriti nga automjeti i tip Porche rreth 100 metra larg banesës. Ai u dërgua në spital por nuk arriti që t’i mbijetonte plagëve të marra.

41-vjeçari mësohet se kishte dy javë që ishte kthyer nga Gjermania dhe në zonë nuk njihej si person problematik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME