Categories Lajme

Ekipi i Peles dhe Neymarit bie nga kategoria, tifozët i vënë zjarrin qytetit

Për herë të parë në histori, Santos, ekipi ku ka luajtur dhe legjenda Pele, Neymar e futbollistë të tjerë të mëdhenj të Brazilit, ka rënë nga kategoria.

Klubi brazilian i themeluar 111 vite më parë do të luajë sezonin tjetër në Serie B, pasi matematikisht siguroi një biletë për në ligën e dytë në Brazil.

Këtë ja ka shkaktuar një skuadër tërësisht pa objektiva si Fortaleza, që e mposhti 1-2 në javën e fundit të Serie A braziliane.

Tifozët e skuadrës e kanë përjetuar në mënyrën më të keqe, duke shkatërruar e djegur qytetin deri në orët e para të mëngjesit. Makina të djegura, dyqane të shkatërruara me dëme të ndryshme materiale si dhe qindra të arrestuar.

Siç raporohet në parkingun e stadiumit janë djegur edhe disa prej makinave të lojtarëve që për afro 2 orë nga përfundimi i sfidës, nuk dolën nga stadiumi. Santosi ishte njëri prej tre klubeve, në Brazil, së bashku me Sao Paolo e Flamengo, që nuk kishte rënë kurrë nga elita braziliane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME