Categories Showbiz

“E ke parë veten në pasqyrë”/ Komenti i opinionistes për banorin e Big Brother Kosova shkakton zemërim online

Mbrëmjen e djeshme, në Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj bëri një koment ndaj gazetarit Gani Gërmia, që shkaktoi reagime të ashpra online. Duke diskutuar për marrëdhënien e tij me një nga banoret e tjera, Brikendën, Anita i tha Ganiut se nuk e vë ne dyshim që ata janë thjesht miq, pasi Brikenda është yll e bukur dhe dy metra, madje iu kthye atij me fjalët “nuk e di nëse e ke parë ndonjëherë veten në pasqyrë”.

Moderatori Alaudin Hamiti shkëputi menjëherë lidhjen me shtëpinë, për t’i tërhequr vëmendjen Anitës se komente të tilla janë ofenduese dhe nuk mund të lejohen. Megjithatë, Anita u vetëmbrojt duke thënë se Ganiu është ai që po i ofendon të gjithë banorët përditë.

Këto komente të opnionistes kanë shkaktuar reagime të ashpra online, pasi komentuesit theksojnë se një gjuhë e tillë nuk duhet përdorur, sidomos nga dikush që është në pozicionin e opinionistes në një program kaq të ndjekur.

Po ashtu, ka reaguar edhe faqja zyrtare e Ganiut, ku personat që e menaxhojnë shkruajnë: “Ofendimet dhe gjuha ofenduese nuk duhet të tolerohen dhe duhet të ndëshkohen. Ne duhet të themi se respekti ndaj njëri-tjetrit është vlera më e rëndësishme. Le të bashkohemi për të krijuar një shoqëri më të mirë, më miqësore dhe më të drejtë.”.

Anita Haradinaj nuk ka reaguar më lidhur me çështjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

“Maksimumi që unë mund të ofroj”, Alban Skënderaj jep lajmin e bukur për të gjithë fansat e tij

Alban Skënderaj ka realizuar një koncert recital më parë, ndër artistët e pakët shqiptarë që…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Besi dhe Xhensila nën hetim? Avokatja: Divorci, manovër për të shpëtuar pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj,…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Jam mbesa e Dritëroit, e kam xhaxha…” / Si përfundim, kjo është lidhja biologjike mes Ilnisës dhe Dritëro Agollit!

Shpesh herë Ilnisa është shprehur se është mbesa e Dritëro Agollit dhe e ka xhaxha…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Legalizimi i kanabisit, Albi: Lejimi mund të sjellë minimizim përdorimi (Video)

Pas sfidës që produksioni vuri përballë banorët e shtëpisë, kanë nisur debatet mes çifteve lidhur…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

BAFTA Awards 2024, lista e plotë me filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar

BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të…

LEXO ME SHUME