Categories Lajme

E moshuara u gjet e vdekur/ Vajza: Prej dy javësh nuk lëvizte, kishte një javë vetëm në banesë

Policia e Tiranës ka dalë me një komunikatë në lidhje me të moshuarën e cila u gjet pa shenja jete mesditën e kësaj të hëne në banesën e saj në kryeqytet.

Viktima është shtetasja Rafije Abedini 73-vjeç, teksa ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30, në një banesë në rrugën “Sulejman Pitarka”.

E moshuara është gjetur pa shenja jete e shtrirë në një divan dysh, teksa ishte e nxirë në pjesën e djathtë të fytyrës, ku kishte dhe disa gërvishtje.

Por, sipas bluve të kryeqytetit, nga veprimet e para hetimore, të kryera në vendngjarje, rezulton se 73-vjeçarja është rrëzuar disa ditë më parë dhe nuk ka dëmtime ose shenja dhune.

Rafije Abedini rezulton se kohët e fundit kishte shfaqur probleme shëndetësore dhe vuante nga disa sëmundje të ndryshme.

Sipas dëshmisë së vajzës së saj, e moshuara vuante nga  shumë sëmundje si Parkinson, anemi, shtyllën kurrizore të dëmtuar, si dhe kishte hequr edhe gjirin nga kanceri. Vajza ka dëshmuar se prej dy javësh e moshuara nuk lëvizte, teksa prej një jave ndodhte e vetme në banesë.

Policia e Tiranës bën me dije se paraprakisht dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale, por për të përcaktuar në mënyrë përfundimtare shkakun e vdekjes pritet ekspertiza e thelluar nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME