Categories Lajme

E përdhunoi i ati, gazetari publikon foton tronditëse

Nga Enrik Mehmeti

Kjo është pamja e një fëmije i cili ka lindur i vdekur nga një vajzë e mitur në qytetin e Vlorës afër fundit të shtatzanisë.Fëmija po zhvillohej totalisht i deformuar ku sic duket sytë zinin një pjesë të konsiderushme të fytyrës ndërsa truri gjendej në kurriz.Në muajt e fundit doktorët u detyruan të hiqnin fëmijën pasi vdiq në barkun e nënës.

Pas lindjes e mitura e shoqëruar nga tezja akuzoi të atin si baban e fëmijës dhe mjekët nën zë në atë kohë u shprehën se këto deformime mund të kishin lidhje me incestin lidhur dhe me eksperiencat e kaluara në raste të tilla.E mitura më pas u tërhoq nga denoncimi pas presioneve të së ëmës dhe tha se ishte një i moshuar në lagje i cili e kishte përdhunuar.Gjithsesi babai i saj u arrestua dhe për një kohë të gjatë analiza e ADN nuk doli se kush ishte babai i fëmijës .

Po e teproj me publikimin e kësaj fotografie që për shumë nuk mund të shihet për shkak të deformimeve apo se bëhet fjalë për një fëmijë i cili nuk mundi të kishte jetë por dua të tërheq vëmëndjen për historinë e kësaj të miture të cilën e pash sot.Ndryshe nga muaj më parë që u trajtua historia e saj ku kërkonte ndihmë dhe duhej strehuar diku ,sot e pashë me cigaren në dorë.E veshur si mos më keq ,u shkëput nga disa djem dhe po kalonte rrugën në drejtim të banesës ku është strehuar familjarisht nga bashkia e cila ishte i vetmi institucioni që bëri dicka dhe disa miq që na mbështetën për ndihma të ndryshme .

Ajo nuk mori një ndihmë konkrete nga këto shoqatat që marrin fonde për strehimin e femrave të dhunuara apo që ngrën zërin për dhunën ndaj fëmijëve .Ajo u braktis dhe sot përfundoi ku është .E teprova me këtë foto për ti treguar gjithë atyre që e kanë për detyrë të bëjnë punën e tyre në institucionet apo shoqatat sepse jo cdo gjë është vetëm “show”.Shumë fqinjë në atë kohë dicka dinin por nuk i interesonte të flisnin ,të tjerë më pas gjykuan fëmijën dhe si përfundim cdo gjë ngeli te moralizmat.

Sot kjo histori është harruar ashtu sic harrohet çdo histori në këtë vëndin tonë por sot pash një fëmijë të shkatërruar ,e cila mund të ishte shpëtuar .Ky është një mesazh gjithashtu për të gjithë ata baballarë monstra që guxojnë dhe përdhunojnë fëmijët e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME