Categories Lajme

E qëlloi gruan pas koke kur po pinte kafenë, detajet nga vrasja në Kosovë: Çifti kishte 3 fëmijë

Një grua është vrarë në mëngjes në Pejë, dyshohet nga bashkëshorti i saj.

Gazetarja Blerta Dalloshi Berisha ka mësuar se ajo ishte duke pirë kafenë e mëngjesit të shoqëruar nga një cigare kur bashkëshorti e ka qëlluar pas kokës me armë zjarri.

Ai më pas ka lajmëruar policinë të cilët e kanë arrestuar dhe i kanë konfiskuar armën.

Edhe në vitin 2021 gruaja kishte raportuar bashkëshortin për dhunë në familje. Gjykata i kishte vendosur 400 Euro gjobë për rastin. Çifti mësohet se kishte tre fëmijë.

E ndjera për më shumë se 20 vjet kishte punuar si asistente e stomatologut ne një nga qendrat e mjekësisë familjare në Pejë.

Kjo është vrasja e dytë e grave brenda 5 ditësh. Të premten e kaluar një 21-vjeçare u vra nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME