Categories Lajme

E therën me thikë pa mëshirë në mes të sheshit, ndërron jetë kryebashkiaku

Kryebashkiaku i qytetit Gdansk, që ndodhet në Poloni, Pawel Adamowicz ka ndërruar jetë në spital, pasi u ther me thikë nga një person në mes të një koncerti bamirësie.

Pawel Adamowicz iu nënshtrua një operacioni, prej pesë orësh por nuk mundi t’ia dalë.

BBC ka raportuar se ai u godit pa mëshirë nga një 27-vjeçar, i cili kishte precedent të mëparshëm kriminal.

27-vjeçari është arrestuar, por identiteti i tij nuk është bërë i ditur.

53-vjeçari, Pawel Adamowicz e kishte drejtuar qytetin Gdansk që nga viti 1998.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME