Categories Lajme

“Eja më merrni se kam vrarë një vajzë”, detaje nga ekzekutimi i shqiptares Danjela Neza në Itali

Një histori dashurie e ndërprerë në mes ishte shkaku për vrasjen e një vajze 28-vjeçare shqiptare që jetonte në Itali.

Jeta e Danjela Nezës u mor nga ish i dashuri i saj, i cili e vrau me plumb në kokë. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të 6 Majit në Savona të shtetit italian.

Autori, një 27-vjeçar me origjinë nga Guinea e Afrikës i quajtur Sefayou Sow, u vetëdorëzua në polici menjëherë pas krimit.

Ishte pikërisht ai i cili pas krimit lajmëroi policinë.

“Kam vrarë një vajzë, ejani më merrni”, i tha 27-vjeçari policisë që e telefonoi pas krimit.

Sipas dëshmisë të dhënë në polici nga 27-vjeçari, Danjela Neza i kishte kërkuar që t’i jepnin fund lidhjes dhe patën debat verbal.

Sipas tij, kjo ishte mundësia e fundit për t’u sqaruar dhe për t’u kthyer bashkë, por 28-vjeçarja shqiptare e kishte marrë vendimin. Një vendim që nuk u pranua nga i riu, i cili shkoi në makinë, hapi bagazhin dhe mori një pistoletë gjysmë automatike.

Iu afrua Danjelës, i drejtoi armën dhe e qëlloi në kokë. 28-vjeçarja shqiptare mbeti e vdekur në vend.

Menjëherë më pas njoftoi karabinierët. Ai e ka pranuar krimin para hetuesve, teksa tashmë autoritetet italiane duhet të verifikojnë versionin e tij dhe të rindërtojnë dinamikën e krimit.

27-vjeçari afrikan është me dokumente të ligjshme në Itali dhe nuk ka rekorde kriminale. I paqartë mbetet faktit se ku e gjeti armën e krimit, që sipas mediave italiane, ishte me numër serial të fshirë.

Ndërsa shqiptarja Danjela Neza ishte me origjinë nga Tropoja dhe familja e saj banon në zonën e Bathores në Tiranë.

Babai i 28-vjeçares, ditën e ngjarjes reagoi në rrjetet sociale ku shkruante me hidhërim se vajza e tij u nda nga jeta.

Mediat italiane raportojnë se Danjela Neza kishte precendent në Itali dhe ishte e njohur për policinë për krime kundër pronës dhe trafik droge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME