Categories Lajme

Emocionuese/ Shoferi i urbanit ndalon në mes të rrugës dhe shtrëngon duart me studentët

Studentët e kanë fituar respektin e të gjithë qytetarëve duke hequr pas shumë vitesh etiketimin “studentë kafeneje”, ku prej 4 ditësh po protestojnë për arsim cilësor dhe me tarifa të përgjysmuara.

Ashtu siç mund ta keni parë, sot studentëve u janë bashkuar shumë qytetarët, e ndërkohë që dje bëri bujë videoja e një gruaja që u shpërndau ushqim, sot është një shofer autobusi ai që ka treguar mbështetjen e tij.

Videoja që ka pushtuar rrjetin është ajo e një shoferi në detyrë, i cili pavarësisht që është i bllokuar mes trafikut, ai ka hapur xhamin dhe ka shoqëruar studentet me borinë e autobusit dhe ka shtrënguar duart me të rinjtë.

Ky gjest solidarizimin u jep edhe më shumë kurajo studentëve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME